fbpx

Yurt Dışı Lisans Eğitimi

Yurt Dışı Lisans Eğitimi 2019-09-19T11:16:17+03:00

Kanada bayrağı

Kanada’da Üniversite Eğitimi

Dünya sıralamasında en üst sıralarda yer alan üniversite eğitim olanakları, yüksek hayat standartları, okul esnası ve sonrası çalışma olanakları, burs imkanları ve Amerika Birleşik Devletleri’ne yakınlığı göz önüne alındığında Kanada üniversitelerine başvuru sayısı her geçen yıl artmaktadır.

Kanada üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrenci adayları için oluşturulmuş tek bir portal mevcut değildir. Universal Counselor danışanlarına en uygun okulu belirleme ve başvuru aşamalarında destek vermektedir.

Kanada üniversitelerine Türkiye lise diploması ile başvurulabilir. Kriterler arasında yer alan diğer önemli husus ise İngilizce dil yeterliliğidir. Kurumumuz aday öğrencileri üniversite ve bölüm bazlı kriterler hakkında bilgilendirmekte ve ilgili kriterlere ulaşabilme aşamasında destek sunmaktadır.

Kabul Koşulları

Kanada üniversitelerine başvuru aşamasında değerlendirmeye alınan kriterler aşağıda listelenmiştir;

 • Başvuru Dosyası
 • İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi
 • Okul Notlarını gösteren Transkript
 • Akademik ve sosyal çalışmaları kapsayan CV
 • Akademik ve sosyal başarılar ile ilgili referans mektupları
 • Standart Test (SAT, AP vb.) Belgeleri

Yaşam Standartları

Başta Vancouver ve Toronto olmak üzere Kanada’nın pek çok şehri yaşam standartları listelerinde dünyanın en yaşanılabilir, yaşam kalitesi en yüksek şehirleri arasında gösterilmektedir.

Ekonomik Eğitim

Kanada üniversitelerinde eğitim-öğretim ücreti ABD ve İngiltere üniversitelerine kıyasla çok daha uygundur. Yaşam masrafları da eğitim-öğretim ücreti gibi daha ekonomiktir. Kanada’da bulunan birçok üniversite dünya sıralamasında zirvede yer almakta ve benzer nitelikteki muadillerine kıyasla çok daha ekonomik bir eğitim olanağı sunmaktadır.

YÖK Denkliği

Kanada’da yüksek öğretim kurumlarının tümü YÖK tarafından tanınmakta ve tüm Kanada üniversitelerinin YÖK denkliği bulunmaktadır.

Mezuniyet Sonrası

Kanada üniversitelerinde lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler mezuniyetlerini takip eden 3 sene süresince çalışma iznine sahip olabilirler. Bazı şehirlerde bu süre 1 yıl ile sınırlandırılmış olmakla birlikte birçok şehirde 3 sene olarak belirlenmiştir.

Kabullerimiz

2018-2019 eğitim-öğretim yılında Kanada üniversitelerine başvuru yapan tüm öğrencilerimiz hayalleri olan okullardan kabul almışlardır. Universal Counselor %100 kabul oranı ile ulaşılması çok güç bir başarı elde etmiştir. Aşağıda kabul alınan okulların listesi yer almaktadır;

 • UBC (University of British Columbia)
 • University of Toronto
 • McGill University
 • University of Waterloo
 • Simon Fraser University
 • McMaster University

Detaylı Bilgi

İletişim formumuzu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de Eğitim

Binlerce insanın hayallerini süsleyen üniversiteleri ile yurt dışında eğitim için ilk akla gelen ülkelerden biri olan İngiltere eğitim kalitesi ve etkin eğitim sistemi sayesinde tüm dünyadan öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasındadır.   

Her yıl binlerce öğrenciyi dünya standartlarında bir eğitim imkanıyla global iş yaşamına hazırlayan İngiltere’yi keşfedelim. Para birimi Sterlin (GBP – £) ve 63.000.000 nüfusu olan bu ada ülkesinin Türkiye’ye uzaklığı 4 saattir ve saat farkı açısından Türkiye’den 2 Saat geridir. En bilindik şehirleri Londra, Manchester, Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth olan İngiltere tarihi ve müthiş mimarisiyle o kadar göz kamaştırır ki çoğu kişi son derece değişken ve çoğu zaman yanınızda şemsiye bulundurmanızı gerektirecek havasını umursamaz bile.

İngiltere’de lisans eğitimi genellikle üç yıl sürmektedir. Sadece tıp, diş hekimliği ve mimarlık gibi programlar okula bağlı olarak zaman zaman daha uzun süreli olabilmektedir. İngiltere’den farklı olan ülkelerden gelen öğrencilerin oradaki eğitim sistemine adapte olmalarını sağlamak ve eğitimlerindeki eksik kredileri tamamlamak amacıyla 1 yıllık bir hazırlık (Foundation) programı sunulmaktadır. Fakat not ortalaması ve İngilizce seviyesi çok yüksek olan öğrenciler veya Türkiye’deki lisesi bünyesinde IB, A Level gibi diplomaları alan öğrenciler direk olarak 1. sınıftan başlayabilirler.

İngiltere’de lisans okumanın avantajlarından bir diğeri de diğer ülkelere göre eğitim süresinin 1 yıl daha kısa olmasının yanı sıra eğitim ücretinin de alınan eğitim kalitesi düşünüldüğünde makul olmasıdır. Uluslararası öğrenciler için £10.000- £38.000 arasında değişen ücretlerle okuma fırsatı bulan öğrencinin çeşitli burslar ile rahatça okuma imkanı bulunmakta ve diğer ülkelerden farklı olarak öğrencilerin çalışarak ekonomik anlamda bağımsız olma fırsatları bulunmaktadır.Universal Counselor danışanların bu fırsatlarları yakalamalarına ve değerlendirmelerine olanak sağlar.

Üniversitelere başvurular UCAS (Universities & Colleges Admissions Service) sistemi üzerinden yürütülmektedir. Başvurularda 25 den fazla bölüm ve 50,000 den fazla alan (courses) arasından 5 bölüm seçilebilmektedir. Universal Counselor danışanların kendilerine en uygun bölüm ve üniversiteyi seçmesinde yardımcı olmaktadır.

İngiltere başvurularında 4000 karakterden oluşan ve öğrencinin okumak istediği bölüm ile ilgili yaptığı çalışmaları, güçlü yanlarını, ve gelecek planlarını ifade ettiği niyet mektubu (personal statement) büyük önem arz etmektedir. Öğrenciyi en iyi şekilde yansıtması gereken bu yazıda danışanın kendini iyi tanıması ve bu süreçte danışman ile çalışması büyük fark yaratmaktadır. Universal Counselor İngiltere’de eğitim almak isteyen danışanların hayallerindeki üniversitede eğitim alması için başvurunun her aşamasında destek vermektedir.

Misyonumuz

11 yılı aşkın tecrübemiz ve başvurularımızda elde ettiğimiz 100 % başarı oranıyla, Universal Counselor olarak Almanya’da öğrenim görmek isteyen  öğrencilerimizin hedefleri doğrultusunda kendilerine eğitim danışmanlığı yapıp, istekleri ve becerilerine göre öğrenim görecekleri alanlarda başvurularını gerçekleştiriyoruz.

Hizmetlerimiz

Lise, lisans ve lisansüstü dönemlerindeki her bir danışan öğrencimizin ve ailesinin, istek ve ihtiyaçlarını temel alarak, kendilerine sağladığımız hizmetler:

 • Başvuru öncesinde aday öğrenciyi ön plana çıkaracak donanım ve altyapı hazırlığı (öğrenciye özel)
 • Dil okulları, yaz okulları ve staj konularında destek ve başvuru,
 • Üniversiteye hazırlık sürecinde akademik danışmanlık,
 • Üniversitelerle ilgili bilgi, araştırma ve iletişim,
 • Okulların güncel programları ve etkinlikleriyle ilgili bilgilendirme ve katılım ve kayıt
 • konularında destek,
 • Üniversite başvuruları,
 • CV, motivasyon yazıları ve diğer belgeler konusunda danışmanlık ve destek,
 • Başvuru sonrasında, talep edildiği takdirde, vize başvurularında destek ve danışmanlık

***Universal Counselor olarak temel prensibimiz, öncelikli olarak öğrencinin ve ailesinin ihtiyaçlarına en doğru şekilde cevap verebilmektir. Bunun yanı sıra, başvuru hazırlık sürecinde öğrencinin başarısının en üst seviyeye getirip güçlü bir başvuru yapmak ve kendisini akademik alanda en iyi şekilde yetiştireceği
okullara yerleştirmek en önemli amaçlarımızdandır.

Detaylı Bilgi

İletişim formumuzu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avustralya Bayrağı

Neden Avustralya?

Ülkemizde Amerika, Kanada ve Avrupa üniversiteleri kadar tanınmasa da Avustralya üniversiteleri, uluslararası düzeyde oldukça yüksek talep gören, çok başarılı üniversitelerdir. Avustralya, Amerika ve Birleşik Krallıktan sonra en fazla uluslararası öğrenci barındıran 3. ülke konumundadır. 40 devlet, 2 uluslararası ve 1 özel olmak üzere toplam 43 üniversitenin 28’i dünya sıralamasında ilk 500 üniversite arasına girmektedir (Times Higher Education sıralaması için tıklayınız). Akademik başarılarının yanı sıra, 25 milyona yaklaşık nüfusu ile dünyanın 13. büyük ekonomisi olması, kişi başına düşen milli gelirde dünyada 10. sırada olması, dünyada öğrenciler için en iyi 30 şehir içinde 5 şehrinin bulunması ve Avustralya hükümetinin uluslararası öğrenciler için her yıl 200 milyon Avustralya Doları burs sağlaması da tüm dünyadan öğrencilerin Avustralya üniversitelerini tercih etmeleri için önemli sebepler arasındadır.

Bunları biliyor musunuz?

 • Avustralya’nın 15 adet Nobel Ödüllü araştırmacı yetiştirdiğini.
 • Penisilin, Ultrason, Wi-Fi, Uçuş Kara Kutusu gibi günlük hayatımızın parçası olan buluşların Avustralya’ya ait olduğunu.
 • Serviks Kanseri Aşısı, Biyonik Kulak gibi buluşların patentlerinin Avustralya’ya ait olduğunu.

Avustralya’da Üniversite Eğitimi

22000’den fazla bölüm seçeneği sunan Avustralya’da Lisans eğitimi genel olarak 3 yıldır. Öğrenciler dilerlerse bitirme tezi alarak 4 senelik genişletilmiş lisans (extended-bachelors) yapmayı da tercih edebilirler. Daha prestijli olan bu seçenek diplomada da (örneğin fizik bölümü için “physics with honors”) belirtilir. Yıllık ücretler 15 bin ila 33 bin Avustralya doları arasında değişebilmektedir. Tıp gibi bölümlerde bu ücretler daha da artabilmektedir.

Üniversitelere başvurmak için lise diploması ve uluslararası kabul gören bir ingilizce yeterlilik sınavı (IELTS, TOEFL, CAe, PTE, vb.) skoru gerekli. Başvurulan üniversiteye göre minimum IELTS skoru bandı 6.0 ile 7.0 arasında değişebiliyor. Lise diploma notu için Avustralya sistemine göre denkliği belirlenmiş ülkeler için farklı minimum skorlar belirlenmiş ancak Türkiye liseleri için maalesef henüz böyle bir denklik yok. Ancak Universal Counselor Avustralya departmanımız başvuru bazında danışanlarımız için denklik belirtilmesi için üniversitelerden denklik incelemesi taleplerini gerçekleştiriyorlar. Bunun dışında uluslararası tanınan lise programları ile de başvuru yapmak mümkün (örneğin International Baccalaureate). Gereklilikleri sağlayamayan öğrenciler için ayrıca bir yıllık altyapı eğitim programları (foundation programs) mevcut. Bu programda alınan derslerde gösterilen performans ile üniversitelerin lisans programlarına başvurmak mümkün.

Detaylı Bilgi

İletişim formumuzu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Misyonumuz

11 yılı aşkın tecrübemiz ve başvurularımızda elde ettiğimiz 100 % başarı oranıyla, Universal Counselor olarak İtalya’da öğrenim görmek isteyen öğrencilerimizin hedefleri doğrultusunda kendilerine eğitim danışmanlığı yapıp, istekleri ve becerilerine göre öğrenim görecekleri alanlarda başvurularını gerçekleştiriyoruz.
Danışan öğrencilerimize, İtalya’da hedefledikleri üniversitelerde girecekleri merkezi sınavlara yönelik yerli ve yabancı eğitmenlerimizle sınava hazırlık programları sunuyoruz.

Hizmetlerimiz

Lise, lisans ve lisansüstü dönemlerindeki her bir danışan öğrencimizin ve ailesinin, istek ve ihtiyaçlarını temel alarak, kendilerine sağladığımız hizmetler;

 •  Başvuru öncesinde aday öğrenciyi ön plana çıkaracak donanım ve altyapı hazırlığı (öğrenciye özel)
 • Dil okulları, yaz okulları ve staj konularında destek ve başvuru,
 • Üniversiteye hazırlık sürecinde akademik danışmanlık,
 • Üniversitelerle ilgili bilgi, araştırma ve iletişim,
 • Okulların güncel programları ve etkinlikleriyle ilgili bilgilendirme ve katılım ve kayıt konularında destek,
 • Üniversite başvuruları,
 • CV, motivasyon yazıları ve diğer belgeler konusunda danışmanlık ve destek.

***Universal Counselor olarak temel prensibimiz, öncelikli olarak öğrencinin ve ailesinin
ihtiyaçlarına en doğru şekilde cevap verebilmektir. Bunun yanı sıra, başvuru hazırlık
sürecinde öğrencinin başarısının en üst seviyeye getirip güçlü bir başvuru yapmak ve
kendisini akademik alanda en iyi şekilde yetiştireceği okullara yerleştirmek en önemli
amaçlarımızdandır.

****ÖNEMLİ: İtalya başvurularında diğer ülkelere göre önemli farklılıklar vardır ve
başvuruya hazırlanma sürecinin oldukça erken başlatılması gerekir.

Detaylı Bilgi

İletişim formumuzu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

İspanya bayrağı

Your Content Goes Here