fbpx

Universal Counselor çok farklı bir eğitim danışmanlık ekibi

Universal Counselor çok farklı bir eğitim danışmanlık ekibi, Türkiye’de birçok yurtdışı eğitmen ile temasım olduğu için doğrudan söyleyebilirim.

Öncelikli kurucu danışman Yusuf Bey, yurtdışı ve özellikle ABD danışmanlığı konusunda tam kapsamlı hizmet verebilen bana göre Türkiye’deki en bilgili ve en tecrübeli danışman. Diğer ekip danışman ve uzmanlar da konularında en iyilerden. Bizim kısa sürede çözülmesi gereken acil bir durumumuz vardı ve buna birçok kurum yanıt dahi veremezken, Yusuf Bey ve ekibi çözüm üretebildi. Universal Counselor tam anlamı ile yurtdışı eğitim başvuru sürecinin her aşamasında destek veriyor. Bu sürece normal şartlarda başvurudan 1-3 yıl öncesi dahil olunuyor. Sınavlar (örneğin ACT, SAT, SAT subject) ve özel programlar (IB, AP) için gereken her alanda uzman kadro mevcut. Ardından global anlamda üniversite seçimi ve başvuru süreci. Başvuru sonrasında da gereken her tür hizmet ve destek. Şimdi diyeceksiniz zaten her danışman bu şekilde değil mi, zaten böyle olması gerekmiyor mu? Evet mantıken böyle olması gerekiyor, fakat Universal Counselor dışında bu süreci tam doğru ve kapsamlı yöneten danışman çok az. Diğer danışmanlık şirketleri ile aradaki farkı açıklıyayım:

  1. Türkiye’deki yurtdışı eğitim danışmanlarının çoğu bireysel veya küçük bir ekiple çalışıyor. Bir kişi takdir edersiniz ki her konuya yanıt veremiyor. Bilgi düzeyleri yeterince güncel değil, ama bunu ancak çok ileri aşamalarda anlıyorsunuz. Universal Counselor ekipi bu işi yurtdışından uygulayıp Türkiye’ye getirmiş durumda. Örneğin Yusuf Bey’in kendisi Amerika’dan mezun ve eğitim danışmanlığını yurtdışında uzun yıllar yaptıktan sonra Türkiye’ye getiriyor. Aynı zamanda belli durumlarda çok önemli olan “Independent Counselor” ünvanı var. Başvuru sürecinin her alanında “anahtar teslim” ve “öğrenciye özel” çözüm üretiyor ve kendi bünyesinde, kendi ekibi ile her soruya yanıt bulabiliyor.
  2. Diğer yurtdışı danışmanlar herhangi bir sorun çıktığında olaya doğrudan dahil olmuyorlar. Veli olarak size tavsiyelerde bulunup, doğrudan üniversiteler ile temas kurmanızı bekliyorlar. Başvuru sonrası dahi birçok detay var, örneğin eksik sınav ve derslerin tamamlanması, nihai sınav ve transcript sonuçlarındaki olası farkların açıklanması, vize işlemleri, housing vs. Universal Counselor sorunlu konularda ve başvuru sonrasında da doğrudan destekte bulunuyor, bizzat üniversiteler ile temas kuruyor. Velilerin üzerinden aşırı bir yükü alıyor. Yine çok önemli, Universal Counselor öğrencisi yurt dışına gittikten sonra da desteğini sürdürüyor, mezuniyete kadar, hatta sonrasında dahi yanında oluyor.
  3. Universal Counselor ortamı öğrenci gelişimi ve çalışması için çok motive edici. Hem ekip, hem ofis ortamları mükemmel. Başka kişi ve kurumlarda ortamlar ya yetersiz, ya hiç yok.
  4. Universal Counselor ücretlendirmesi hakediş bazında, yani almadığınız bir servisin ödemesini yapmıyorsunuz. Hizmetler de tam öğrencinin ihtiyacı kadar ve kişiye özel belirleniyor ve her tür konuya çözüm bulabilecek ekipler bünyede mevcut. Diğer birçok danışman peşin olarak sabit blok bir rakamı en baştan talep ediyor ve bu kapsamlı bir hizmet değil. Diğer danışmanlarda daha önce dediğim gibi sınav ve ders konularında çalışma varsa bunların öğretmenlerini kendiniz bulmanız gerekiyor. Diğer danışmanlarda Üniversiteler ile başvuru sürecinde ve sonrası bir sorun olduğunda bunları veliye bırakıyorlar.
  5. Universal Counselor yurtdışı üniversiteler ile bilgileri son derece güncel. Çok detay ve trickleri biliyorlar. Bunları araştırarak veli veya öğrencinin ulaşması neredeyse mümkün değil, fakat sonucu ve kararları çok etkiliyor.
  6. Universal Counselor veli ve öğrenciye çok değer veriyor. Her zaman ulaşılır, her konuda uzman en bilgili danışman ve öğretmen doğrudan devreye giriyor. Universal Counselor kaliteyi en yüksek seviyede tutmak için 12 yıldır Türkiye’de aktif çalışmasına rağmen kendini aktif pazarlamayı tercih etmiyor ve mütevazı kişisel tavsiyeler ile genişliyor. Biz burayı tam bir şans eseri bulduk. Birkaç kişi aracı olduktan sonra (önemli ve acil bir sorunumuz vardı) Universal Counselor ekibinden Hasan Bey’e ulaştık, hemen bir gün içinde en tecrübeli kurucu danışman Yusuf Bey ile bir araya gelebildik ve rekor sürede program oluşturabildiler. Bu yazıyı uzun tuttum, çünkü birçok velilin bu kalitede ve kapsamdaki hizmeti aradıklarını biliyorum ve Universal Counselor’un daha aktif tanıtılması gerektiğini düşünüyorum.

H.E.

2019-06-13T17:56:48+03:00