fbpx

Teşekkürler Universal Counselor

Bir anne babanın yegane isteği evlatlarının iyi bir eğitim alması ve kendi ayakları üzerine durması üzerinedir. Oğlum Abdullah Şamil 2018 yılı ağustos ayı sonlarında üniversite hayatına yurtdışında başlamak istediğini söyledi. Araştırmalara başladığımızda aradığımız konuştuğumuz her kurum, her eğitimci bu iş için çok geç kalındığını 4 aylık bir sürede verilecek eğitim zamanının yeterli olmadığını söylüyorlardı. Ya bir yıl kaybedecektik yada 4 aylık emeğimiz boşa gidecekti. Hazırlanmamız için zaman yetersizdi. Üniversal Counselor a ulaşıp Mehmet hocayla görüştüğümüzde aynı şeyleri duymak yani 4 ayda hazırlanmanın mümkün olmadığını duymak beni olumsuz etkilemişti. Oğlum yanımda olduğu için hiç belli etmesemde içimde bir hüzün ve zihin fırtınası gerçekleştirmeye çalışıyordum. 4 Ayda ne yapılabilirdi? En az 1 veya 2 yılda hazırlanan öğrenciler vardı. Ama dedi, Mehmet hoca, 4 ay içinde kendilerinin hazırlayacağı programa birlikte el verir, yani üçlü saç ayağını oluşturursak KURUM ,ÖĞRENCİ, AİLE ile birlikte çalışırsak, hiçbir şey için geç kalınmadığına ikna etti bizi. Ayrıca kendileri ile çalışmamızın bu kısa dönemde de olsa, öğrenciye farklı bir ders çalışma kültürü ve hayata pozitif bakış açısı kazandıracağından bahsetmişti.

Sayın hocalarımızdan Yusuf Bey’in yapmış olduğu ders programları ,ayrıca sürekli bizle iletişimde olup sürecin neresinde olduğumuzu bildirmesi, bir sonraki adımların neler olacağı konusundaki yeni derslerin eklenmesi, eksik olduğumuz konuların süreç içinde yamanması, bunlar yapılırken yoğun ders çalışma temposunda öğrencinin de psikolojik olarak bu süreçte moralinin yüksek tutulması konusundaki gayretlerini kesinlikle unutamayız.

Kurum içindeki seçilmiş, özellikli hocalarımızın öğrencinin öğrenme kabiliyetine göre yöntem belirlemiş olmaları başarıyı getiren unsurlardan biri olarak düşünüyorum. 2018 ağustos ayı sonunda başladığımız Kurumun öğrenci üzerinde pozitif, disiplinli program sayesinde 4 ay içinde 5 tane ABD üniversitesinden burs almayı başardık. Şu anda California Devlet Üniversitesi Computer Science bölümüne kayıt yaptırmanın mutluluğu içindeyiz.

SONUÇ OLARAK: UNIVERSAL COUNSELOR‘da Emeği geçen hocalarımıza, danışmanlarımıza, desteklerinden dolayı sayın Ceren Hanıma teşekkürlerimi iletiyorum.

BU SONUCA GELİRKEN AİLESİNE BU MUTLULUĞU TATTIRDIĞI İÇİN SEVGİLİ OĞLUM ABDULLAH ŞAMİL’e ÇIKMIŞ OLDUĞU BU YOLDA BAŞARILAR DİLİYORUM. HER ZAMAN YANINDA OLDUĞUMUZU DA BİLMESİNİ İSTİYORUM.

Ahmet K

2019-05-22T11:36:16+03:00