fbpx

Onlar hep yanımızda oldular

Çocuğumun yurtdışında üniversite eğitimini planlama sürecinde Universal Counselor ile tanıştık. Bu süreçle ilgili detaylar ve planlama önümüze sunulduğunda alanında başarılı bir kurum ile tanıştığımızı anlamıştım. Bu birlikteliğin çocuğumun hedefine ulaşmasında bizi için iyi bir paydaşlık olacağını düşünmüştüm. Tahmin ettiğim gibi, bu hedefe emin adımlarla ve başarılı şekilde yürüdük. Ancak bu yolculuk bizim için bir teknik bir eğitim süreci olmanın ötesine geçti. Çocuğumuzu adeta yeniden tanıma ve başka yönlerini keşfetme fırsatı da bulduk. Hedefi ve idealleri için nasıl bir gayret ve azim ortaya koyacağını gördük. Problem çözme başarısı, yabancı dile hakimiyet, çok yönlü ilişki geliştirme kapasitesi ve hedeflerini sürekli ileri taşıma arzusu ailece bizi çok etkiledi.

Bu süreçte danışman hocalarımızın şahsında Universal Counselor’u ne önümüzde ne de arkamızda görmedik. Onlar hep yanımızda oldular. Birlikte ve omuz omuzaydık. Hayatımıza çok güzel ve profesyonelce dokunuşları oldu. Bir baba olarak çocuğum için gönlüm o kadar rahat ki.

Yurt dışında eğitim fırsatını en iyi şekilde elde edeceğine eminim. Bu olmasa bile onu şimdiden hayata hazırlama bakımından önemli bir mesafe aldığımızı düşünüyorum.

Minettarız …

Mehmet K

2019-05-22T11:37:45+03:00